« Travanj 2020 »

Djed Božićnjak razveselio najmlađe

Poznato je da Djed Božićnjak u predbožićno vrijeme ima pune ruke posla. Upravo zato došao nam je ranije te razveselio najmlađe, a ni odrasli nisu ostali ravnodušni.

Dramska skupina naše škole, pod vodstvom profesorice Ivane Milošević-Živković, osmislila je kratku božićnu predstavu za djecu zaposlenika naše škole te za djecu iz Skloništa za žrtve obiteljskog nasilja. Škola već nekoliko godina uspješno surađuje s osječkim Skloništem za žrtve obiteljskog nasilja, što je izuzetno važno i za nas učenike kako bismo shvatili važnost pomaganja ljudima u potrebi.

Djeca su bila oduševljena veselom atmosferom i plesnim umijećem vilenjakinja, a  u jednom trenutku na improviziranoj pozornici pridružio im se osmogodišnji dječak Višen Seršić te svirajući gitaru zapjevao poznatu božićnu pjesmu Sretan Božić svakome, što je potaknulo i publiku na sudjelovanje.

U konačnici uslijedilo je veliko finale. Djed Božićnjak svakom je djetetu uručio zasluženi poklon, a samo su se odvažniji mališani fotografirali s Djedom. Djed je zahvalio okupljenima na dobroti te ih pozvao sve da nadolazeće blagdane provedu u radosti uz svoje najmilije. Neslužbeno saznajemo da je Djed Božićnjak krenuo prema Sjevernom polu.

Tekst: Lina i Ana Medvedec, Matko Jukić; 1.c

Fotografije: Inja Pavlić, 3.b

objavio: Karlo Kobaš   datum: 23. 12. 2016.