Međunarodni Festival izviđačkih pjesama Osijek (FIPO) 2009

U Šećeranskom domu u Osijeku (Frankopanska 97) u subotu 28. studenoga 2009. održat će se međunarodni Festival izviđačkih pjesama Osijek - FIPO fest 2009. Početak je u 17 sati.

U želji da trenutak sreće i veselja podjele i sa svojim izviđačkim prijateljima i svim ostalim koji to žele, članovi IK Javor i ove godine organiziraju jedinstveni festival, festival izviđačkih pjesama. Izviđači vole svoj grad, te su ujedno festivalom i gradu poželjeli sretan rođendan, te je tako festival dobio ime: Festival izviđačkih pjesama Osijek, FIPO.

Ciljevi FIPO festa sadržani su pet osnovnih smjernice, a to su:
1. prisjećanje, obnavljanje i prenošenje izviđačkih pjesama s koljena na koljeno, kao stogodišnje nasljeđe;
2. rođendan našeg Grada Osijeka;
3. promidžba našeg Osijeka i naše Slavonsko baranjske regije;
4. stvaranje novih pjesama i kulturno umjetnički izražaj djece i mladih;
5. kreativnost djece i mladih kroz raznovrsne radionice.

Od 2002. godine do sada FIPO se održao sedam puta (osmi je u pripremi) i vidljivo se svake godine razvijao i rastao. Sedam uspješno organiziranih festivala značajan je poticaj za nova poboljšanja i nove vizije.

Jedna od karakteristika FIPO festa su i kreativne radionice na kojima se svake godine stvori trajna, ručno izrađena, unikatna uspomena na FIPO.
FIPO je međunarodni festival koji okuplja i izviđače iz okolnih zemalja.

Ove godine također očekujemo veliki broj izviđačkih prijatelja, a tema ovogodišnjeg Festivala su kauboji. Dođite, osjetite atmosferu Divljeg zapada i provedite ugodno subotnje poslijepodne uz pjesmu i ugodno izviđačko druženje.

Ulaz je slobodan!

Veselimo se Vašem dolasku!

objavio: Matija Bogdanović   datum: 25. 11. 2009.