« Svibanj 2024 »

VENI! VIDI! VICI! DRŽAVNO IZ MATEMATIKE!

Od 22. do 24. travnja u Vodicama održano je državno Natjecanje iz matematike na kojem je naša škola opet polučila izvrsne rezultate.
U kategoriji drugih razreda predstavio nas je već svima uvelike poznati Benjamin Bojan Vojković (2.b) pod mentorskim okriljem profesorice Dunje Ćosić i profesorice Aleksandre Floreani. Benjamin je ostvario 17. mjesto.
U konkurenciji četvrtih razreda izvrsno nas je predstavio također već svima uvelike poznati Viktor Katić (4.d) osvojivši 2. mjesto pod mentorstvom profesorice Astre Škorjanc. Ovaj izvrstan rezultat priskrbio je Viktoru plasman na Hrvatsku matematičku olimpijadu koja će se održati u više etapa 12., 13. i 26. svibnja u Zagrebu.
Na to prestižno natjecanje pozivaju se najbolje rangirani učenici srednjih škola A varijante s državnoga Natjecanja iz matematike, a isto to natjecanje ima izborni karakter za Međunoradnu matematičku olimpijadu i Srednjoeuropsku matematičku olimpijadu. Sve to govori i više nego dovoljno samo po sebi.
Učenici su na državnom Natjecanju sudjelovali u pratnji profesorice Škorjanc i uz budnu osječku podršku profesorica Ćosić i Floreani.
Čestitamo učenicima i ponosnim mentoricama, želimo im da i dalje napreduju u matematičkim podvizima, a Viktoru želimo puno uspjeha u spomenutim nadolazećim velikim matematičkim izazovima i u akademskom obrazovanju.

objavio: Karlo Kobaš   datum: 8. 5. 2024.