« Svibanj 2024 »

MathOs cup 2024

Još jedna divna suorganizacijska suradnja s Fakultet primijenjene matematike i informatike i Udruga matematičara Osijek! Jučer je u našoj školi održan još jedan MathOs cup! Natjecanje je održano online, a natjecao se čak 241 tim sastavljen od 723 učenika iz 34 škole iz cijele Hrvatske. Čestitamo svim sudionicima i mentorima, a posebno pobjednicima!
Više pročitajte u nastavku i na poveznici Fakulteta primijenjene matematike i informatike:
,,U suradnji s III. gimnazija Osijek, a uz podršku Udruga matematičara Osijek, danas smo održali prvi online krug timskog natjecanja MathOS Cup – sekcija matematika.
Natjecanju je prisustvovao čak 241 tim sastavljen od 723 učenika iz 34 škole iz cijele Hrvatske. U drugi finalni krug pozvano je po 7 najboljih timova iz svakog razreda.

U 1. razredu to su timovi "MIOC 1.1" iz XV.gimnazije, Zagreb, "Zmaj i ljudi" iz Gimnazije Lucijana Vranjanina, Zagreb, "MIOC 1.2" iz XV. gimnazije, Zagreb, "MIOC 1.3" iz XV. gimnazije, Zagreb, "Bazinga" iz Elektrotehničke i prometne škole Osijek, "Mathlets" iz Prve gimnazije Varaždin te "pitagora" iz X. gimnazije Ivan Supek.
U 2. razredu najbolji su bili timovi "MIOC 2.1" i "MIOC 2.2" iz XV. gimnazije, Zagreb, "ez" iz III. gimnazije Osijek, "Leteći Medvjedići" iz Gimnazije Lucijana Vranjanina, Zagreb, "MIOC 2.3" iz XV. gimnazije, Zagreb, "BAKRENJACI" iz Prve gimnazije Varaždin te "Sjedinjeni sinusi" iz Gimnazije Lucijana Vranjanina, Zagreb.
U 3. razredu pobjednički timovi su "MIOC 3.1" i "Mioc 3.3" iz XV. gimnazije, Zagreb, "Poyntingov vektor" iz Gimnazije Pula, "dodekaedar" i "Izokaedar" iz Gimnazije Matije Antuna Reljkovića, Vinkovci, te "Zeleni" i "Skvid" iz Prve gimnazije Varaždin.
Iz 4. razreda u finale idu timovi "Gaćari" iz Prve gimnazije Varaždin, "mioc4.1" iz XV. gimnazije, Zagreb, "Matko Križan" iz Gimnazije Sesvete, "OsječkaGimnazija" iz Gimnazije Pula, "Nutella" iz III. gimnazije Osijek, "mioc 4.2" iz XV. gimnazije, Zagreb te "Lucijanka1" iz Gimnazije Lucijana Vranjanina, Zagreb.
Zahvaljujemo svim sudionicima natjecanja i njihovim mentorima i veselimo se odmjeravanju znanja u drugom krugu 10. svibnja 2024."

objavio: Karlo Kobaš   datum: 6. 2. 2024.