« Svibanj 2024 »

Space Quiz: istraživanje svemirskih prostranstava

15. siječnja u našoj je školi održan sada već svima dobro poznati Space Quiz. Učeničko znanje uistinu je pokazalo svemirske razmjere, što je profesore iz organizacije učinilo uistinu ponosnima. Ove se godine predstavilo osam skupina, a neke su si skupine dale dodatno truda maskiravši se prikladno te su time odmah na početku dobile dodatne bodove. Profesorice Jasenka Detling i Kristina Ibrahimović osmislile su cijeli sustav natjecanja te satima smišljale pitanja za natjecatelje. U tome im je pomogao i Fabijan Brkić, bivši učenik škole, a sada student osječkog Odjela za biologiju i također veliki zaljubljenik u svemirska prostranstva. Navedeni trojac ujedno je činio ocjenjivački sud koji je nadgledao cjelokupno natjecanje, a profesor Karlo Kobaš pobrinuo se za vođenje natjecateljskoga programa.
Učenici su pokazali zavidno znanje, ali i istinsko zanimanje za ove teme te želju za zabavom i novim iskustvima. Posebno je bilo emotivno s učenicima završnih razreda koji su sve četiri godine sudjelovali u natjecanju, a i s učenicima prvih razreda koji su se hrabro i s jednakom snagom natjecali protiv učenika viših razreda. Nakon dvosatnoga nadmetanja uslijedili su rezultati:

1. mjesto: Bijeli patuljci (Angelika Španić, Laura Azenić, Ivan Konjik i Dorian Jumić)
2. mjesto: Astronomska elita (Luna Jakšić, Paula Vuković, Anja Ištoka Otković i Ivan Prlić)
3. mjesto: Ljubitelji crnih rupa (Petar Jukić, Ivano Mihaljević, Bruno Vukobratović i Zvonimir Zemljak)

Čestitamo pobjednicima, a velika hvala restoranima Rustika i Merlon te kinu Urania jer su se pobrinuli za nagrade naših učenika. S velikim nestrpljenjem iščekujemo idući Space Quiz! 😊

fotografije: Patrik Pavić (4.d), Kristina Ibrahimović, prof.; Ana Antunović, prof.

objavio: Karlo Kobaš   datum: 23. 1. 2024.