Ukupno: 520409

Erasmus pustolovina naše škole

Prošle su pune tri godine otkako je naša škola pristupila Erasmus obitelji. Erasmus+ KA229 projekt „Svi za prirodu, priroda za sve” okupio je učenike i profesore škola iz šest europskih zemalja, a sve pod koordinatorskom palicom naše škole kojoj je ovo bilo ujedno i prvo takvo iskustvo. Nakon prve „korona-godine”, gdje su se sve projektne aktivnosti održavale online / na daljinu, u jesen 2021. godine odradili smo i prvu mobilnost u Tursku, a nakon toga, do kraja kolovoza 2023. godine, uslijedile su i mobilnosti u Litvu, Švedsku, Grčku, Nizozemsku te, kao šećer na kraju, i u Hrvatsku.
S ponosom možemo reći da je sudjelovanje u ovom projektu bilo predivno iskustvo za više od trideset učenika i petnaest profesora naše škole koji su izravno bili uključeni u projekt. Mnogo toga naučili smo o samoj temi projekta (održivost i zaštita okoliša), o upravljanju projektom općenito, stekli smo nova znanja o različitim zemljama i kulturama, izbrusili znanje stranoga jezika i ono najbitnije - stvorila su se doživotna prijateljstva kao i zanimanje za sudjelovanje u daljnjim projektima.
Od ove školske godine naša škola kao partner sudjeluje u novom Erasmus+ KA220 projektu „English as Maths Speech” u kojem još sudjeluju organizacije i škole iz Turske, Grčke, Mađarske, Italije i Francuske, čime nastavljamo stvarati nova iskustva.
A, kako biste stekli uvid u sve što se događalo u netom završenom spomenutom projektu, prolistajte e-časopise na poveznici koji opisuju sve naše aktivnosti i putovanja! Ovdje vam donosimo samo početne stranice e-časopisa za sve aktivnosti, a detaljnije pogledajte na poveznici (pogledajte naš Linktree).

školska koordinatorica za Erasmus projekte: Katarina Moržan, prof.

objavio: Karlo Kobaš   datum: 24. 11. 2023.