Ukupno: 520313

Talenti naših učenika u borbi protiv ovisnosti

Naša škola prijavila se na natječaj Nastavnoga zavoda za javno zdravstvo Osječko-baranjske županije za najbolji edukativno-informativni video, što je samo jedna od niza aktivnosti projekta ,,Prevencija ovisnosti o alkoholu, kockanju i novim tehnologijama''. Učenici Denny Noah Kovačević (4.d) i Patrik Pavić (4.d), pod mentorstvom profesora Karla Kobaša, odlučili su se blago odmaknuti od matične teme te ukazati na još neke oblike ovisnosti koji su srodni ovima navedenima u naslovu projekta, a vrlo često su i posljedica istih. Upravo tako nastao je film ,,Thinline'' kojim se nastojalo ukazati na veliku ovisnost suvremenoga svijeta - prekomjerni rad koji jako često dovodi do brojnih drugih ovisnosti kao što su ovisnost o kofeinu, energetskim pićima, različitim opijatima, a sve to u konačnici može završiti i izuzetno loše po čovjekov život. Naslovom edukativnoga videa nastojalo se ukazati kako je linija između dobroga i lošega vrlo često jako tanka i ponekad nismo ni svjesni da smo je prekoračili.

Proglašenje pobjednika održano je 8. studenoga 2023. u prostoru Nastavnoga zavoda. Uz ranije navedene učenike i mentora našu je školu na dodjeli predstavio i ravnatelj Dražen Jakopović. Na samom početku svečanosti predstavljene su dosadašnje projektne aktivnosti, a o veličini i zahtjevnosti projekta govori podatak da je njegova financijska vrijednost nešto viša od 58 000 €. Nakon uvodnih pozdrava svi okupljeni pogledali su prijavljene edukativne filmove i uslijedilo je proglašenje pobjednika. Pobjeda je pripala Gimnaziji Antuna Gustava Matoša iz Đakova, no unatoč neosvajanju prve nagrade naši predstavnici nisu bili nimalo tužni, čak štoviše, bili su sretni i ponosni jer su sudjelovali u nečem izuzetno važnom.
Neformalni dio prošao je uz mnogo smijeha i razmjene iskustava, a predstavnici naše škole došli su i na neke ideje koje će u dogledno vrijeme dodatno oplemeniti našu školu.

Čestitamo pobjednicima, organizatrima, svima sudionicima, Dennyju, Patriku i profesoru Kobašu i želimo im još mnogo ovakvih lijepih trenutaka.
Pogledajte videouradak (školski YouTube i Linktree).

redatelj, scenarist, glumac, kamerman: Denny Noah Kovačević, 4.d
montaža: Patrik Pavić, 4.d
mentor: Karlo Kobaš, prof.

objavio: Karlo Kobaš   datum: 16. 11. 2023.