Ukupno: 520368

Burn in! Burn out!

Ove smo godine proveli školski projekt pod nazivom ,,Burn in, burn out'' kako bismo osvijestili svoje učenike o negativnim utjecajima energetskih pića na zdravlje mladih. U sklopu projekta posjetili smo Odjel za kemiju gdje su naši kemičari pod vodstvom profesorica Kristine Kristek, Silvije Krnić i asistentice Nikoline Filipović izveli pokuse s energetskim pićima. Provedena je i anketa o konzumiranju energetskih pića među svim razredima naše škole. Nakon toga proveli smo intervju s dr. Matejom Šapinom, pedijatrom u KBC-u Osijek od kojega smo saznali brojne podatke o tome kakav je učinak energetskih pića na zdravlje djece i madih. Intervju je vodila učenica Teuta Muharemi. Učenici su izrađivali brošure na engleskom jeziku o energetskim pićima pod vodstvom profesorice Katarine Moržan. Profesorice Kristina Kristek i Katarina Moržan pedstavile su projekt ,,Burn in, burn out'' na CARNET-ovoj korisničkoj konferenciji u Rovinju, koji su osmlislile i provele zajedno s profesoricom Silvijom Krnić i asistenticom Odjela za kemiju Nikolinom Filipović.

Naši su gosti iz nekoliko stranih zemalja, tjekom gostovanja u našoj školi, kroz Erasmus projekt, također imali priliku izvoditi pokuse na radionici iz kemije koju su vodili prof. Kristek i njeni kemičari. Na kraju projekta učenici su proveli predavanja na satima razrednika i tako informirali naše učenike o ovoj temi i svim aktivnostima i zaključcima projekta.
Učenici koji su izlagali prezentacije projekta su: Adrian Čukić, Mirela Čavalić, Anja Kovač, Hana Šima Rejo, Paula Vuković, Angelika Španić, Ernest Schonberger, Benjamin Bojan Vojković, Marko Budimir, Ana Crndić, Nika Januš i Rami El Mourtada.

objavio: Karlo Kobaš   datum: 21. 6. 2023.