Ukupno: 520430

MasKEMbal na Odjelu za kemiju

Uskoro ćete dobiti još sadržaja s nedavnog školskog maskenbala, a sada vam donosimo maskenbalske aktivnosti naših učenika i profesorica izvan škole.
17. veljače dvanaest naših učenika u pratnji profesorica Kristine Kristek i Silvije Krnić sudjelovalo je na MasKEMbalu na Odjelu za kemiju, a dio naših učenika osvojio je odlično drugo mjesto.
Središnja tema bila je čarolija, ali i način približavanja kemije kao čarobne znanosti učenicima trećih razreda srednjih škola. Profesori i studenti odjenuli su prikladne kostime, a laboratorije pretvorili u prostorije slične onima u kojima su „kemijali“ davni alkemičari, ali i likovi iz popularnih romana i filmova. Učenici su svoje vještine pokazali u Meltpongu, znanje i spretnost u kemijskom laboratoriju pripremajući i titrirajući otopine, a na kraju su zaigrali pub-kviz.
Svi su oduševljeno priznali da je kemija zanimljiva i primjenjiva te čarobna znanost!
Pozdravljamo ovakve inicijative jer smatramo da su odličan način za približavanje znanosti mladima, ali i odličan način za stjecanje novih životnih iskustava. Velika pohvala studentima i profesorima Odjela za kemiju. Za više fotografija pogledajte naš Facebook i Instagram.

objavio: Karlo Kobaš   datum: 9. 3. 2023.