« Kolovoz 2024 »

Veliko finale Tjedna svemira

Ovih je dana popularno govoriti o finalima pa ćemo se i mi pridružiti s pričom Brune Vukobratovića (2.a) o velikom finalu Tjedna svemira. Nazovimo to tako iako je kod nas trajalo čak nekoliko mjeseci. 🙂 Pročitajte tekst u nastavku.
U četvrtak, 1. prosinca 2022. u međusmjeni održano je natjecanje Spacequiz iz poznavanja svemira u kojem se predstavilo čak dvanaest natjecateljskih skupina, a samo tri osvojile su nagrade. Na samom početku profesorica Tatjana Stranjak, koja je bila zadužena za provedbu natjecanja za logo projekta, uručila je nagrade Ivanu Kirinu (4.a) čiji se logo pokazao najboljim. Nakon toga uslijedilo je dvosatno natjecanje koju su u ocjenjivačkom sudu nadgledale profesorice Jasenka Detling i Kristina Ibrahimović, inače i dugogodišnje inicijatorice ovoga projekta, a natjecateljski kviz vodio je profesor Karlo Kobaš. Učenici su na natjecateljski kviz mogli doći maskirani i to je bio način za osvajanje početnih bodova, a maskiranje nije izostalo ni kod profesora.

Treće je mjesto osvojila skupina Veliki prasak (učenici 2.a razreda: Ivano Mihaljević, David Šokman, Zvonimir Zemljak i Bruno Vukobratović), drugo mjesto zauzela je skupina Titani (učenici 3.c razreda: Ana Knježević, Tea Knježević, Mare Jukić, Marko Grgić), a na pobjednički tron zasjeli su Stanovnici Merkura (Zara Balkić, Ivor Janković, Viktor Katić i Patrik Pavić). Trećeplasirane je slastičarnica Petar Pan nagradila svojim slasticama, drugoplasirani su osvojili ručak u Merlonu, a pobjednici su osvojili majice s projektnim logom te odlazak u kino Urania na film po vlastitom izboru.
Ovom prilikom zahvaljujemo svim učenicima i profesorima koji su na bilo koji način sudjelovali u svim projektnim aktivnostima, ravnatelju, koji je još jednom podržao cijelu ideju, te sponzorima koji su nagradili najbolje učenike. Ovim smo projektom još jednom napravili korak naprijed u popularizaciji astronomije, svih znanosti koje su u doticaju s njom, ali i u razvijanju ljubavi prema svemiru kojega smo i sami dio.

tekst: Bruno Vukobratović, 2.a
fotografije: Denny Noah Kovačević, 3.d

objavio: Karlo Kobaš   datum: 18. 12. 2022.