« Svibanj 2024 »

Ukupno: 520873

Erasmus na grčki način

Učenice Leonarda Mitrović, Hana Velić, Emilia Čokolić, Iva Matišić i ja, Petra Šprem, u pratnji profesorica Moržan i Kolarić-Vukotić posjetile smo Grčku u sklopu Erasmus+ projekta ,,All for nature, - nature for all". Mobilnost je trajala od 26. do 30. rujna. Tijekom tih pet dana posjetili smo maleno selo Nikiti te užurbani i veliki Solun. Od aktivnosti izdvojila bih obilazak staroga dijela Nikitija i radionice u Solunu o važnosti gradskoga prijevoza. Poslije radionica imali smo priliku voziti se iznajmljenim biciklima duž obale. Osim toga, izdvojila bih grupnu radionicu o problemima Soluna zbog različitih vrsta zagađenja s kojima se susreće. Također, obišli smo crkvu svete Sofije u kojoj smo vidjeli predivne freske i mozaike. Naravno, osim sudjelovanja u aktivnostima i obilazaka različitih znamenitosti, morali smo nešto i pojesti. Isprobali smo razne Grčke specijalitete od kojih mi je posebno u sjećaju ostao gulaš, a dolaskom u Solun isprobali smo i poznate gyrose, koji su nadmašili naša očekivanja. S putovanja smo se vratili s novim iskustvima, znanjem i nezaboravnim uspomenama.

tekst: Petra Šprem, 4.c

objavio: Karlo Kobaš   datum: 3. 11. 2022.