« Svibanj 2024 »

Ukupno: 520871

Projektna međunarodna suradnja srednjih škola

Ove školske godine u našoj školi provodit će se projekt međunarodne suradnje srednjih škola pod nazivom ,,Učimo zajedno za budućnost kakvu želimo". Naša će škola surađivat s Gimnazijom ,,Svetozar Marković" iz Subotice u kojoj učenici i nastavnici pripadnici hrvatske nacionalne manjine imaju nastavu općeg smjera na hrvatskom jeziku.
Prekogranična suradnja škola omogućuje uočavanje bogatstva različitosti i sličnosti koje podižu vrijednost zajedništva u očuvanju kulturnoga identiteta hrvatske zajednice u inozemstvu.
Radionicama, koje će se održavati online i uživo, promiču se europski ciljevi i vrijednosti, s naglaskom na promicanje mira, vlastitih osobnih i kulturnih vrijednosti te dobrobiti svih građana.

Upriličit ćemo dva međusobna posjeta u kojima ćemo održati radionice i terensku nastavu s ciljem uvježbavanja komunikacijskih i suradničkih vještina. Posjetit ćemo razne udruge i ustanove, što će pridonijeti upoznavanju kulturne raznolikosti. Susreti učenika potiču osobni i socijalni razvoj, upoznavanje životne sredine projektnoga partnera (kultura, socijalne, gospodarske i političke prilike) i prihvaćanje različitosti. Prvi susret bit će u petak, 4. studenoga, kada nam u jednodnevni posjet dolazi 16 učenika, 3 nastavnika i ravnatelj Gimnazije ,,Svetozar Marković".
Tijekom projekta koristit ćemo interaktivne digitalne alate za izradu prezentacija, snimit ćemo radioemisiju i videosadržaje o kulturnim specifičnostima svojih sredina, koje ćemo predstaviti na mrežnoj stranici projekta i društvenim mrežama škola.
U našoj školi u projektnim aktivnostima sudjeluju učenici svih generacija. Voditeljica projekta je knjižničarka Sanja Galic, uz veliku potporu ravnatelja Dražena Jakopovića, a sudjeluju i profesori: Ana Gusak Mikac, Ana Antunović (psihologinja), Katarina Moržan, Sanja Erkapić i Zvonimir Parać.
Projekt sufinanciraju Ministarstvo znanosti i obrazovanja, sama škola, a imamo i neke donatore.

tekst: voditeljica projekta Sanja Galic, prof. i knjižničarka

objavio: Karlo Kobaš   datum: 1. 11. 2022.