Ukupno: 519222

Virtualni događaj Study in Ireland!

Još jedan virtualni događaj u organizaciji agencije IntegralEdu održat će se

ovaj četvrtak, 28. siječnja za učenike zainteresirane za studiranje u Irskoj,

zemlji s velikim izborom sveučilišta, prepoznatih po izvrsnosti u istraživanju

i inovacijama.

Irska je posebice privlačna hrvatskim učenicima upravo zbog njezine sličnosti

s Hrvatskom u broju stanovnika, veličine države i općenito tople prijateljske

atmosfere, kao i velike orijentiranosti prema obitelji. Trenutno u Irskoj živi oko

20 000 Hrvata, no s podjednako velikim brojem međunarodnih studenata Irska

svojim studentima i stanovnicima garantira i uistinu kozmopolitsku atmosferu.

Kao jedna od europskih država kojima je službeni jezik engleski, Irska je odličan

izbor za većinu budućih studenata zbog lakoće korištenja engleskog jezika u

komunikaciji i tijekom samog studija. Irska je i europsko sjedište za brojne

multinacionalne korporacije poput Googlea, IBM-a, Applea i ostalih.

Najbitnije informacije o studiju u Irskoj

Irska sveučilišta u većini slučajeva naplaćuju određene naknade, no one su vrlo često u potpunosti ili djelomično pokrivene subvencijama od strane određenog sveučilišta ili irske Vlade.

Također, Irska svojim studentima nudi odlične mogućnosti zapošljavanja tijekom studiranja i nakon završetka studijskog programa. Studenti smiju raditi 20-40 sati tjedno i zarađuju minimalnu plaću od 10.10 eura po satu što im uvelike pomaže s životnim troškovima.

Većina sveučilišta u Irskoj nudi vlastiti smještaj za internacionalne studente. Najčešći oblik smještaja je stan u kojem zajedno živi više studenata (4-8 studenata po stanu), ali postoji i mogućnost odabira privatnog smještaja ili smještaja kod host obitelji. Mjesečni troškovi smještaja mogu iznositi oko 400 eura, a tome se dodaju i režije od oko 30 eura. Otprilike 170 eura mjesečno trebalo bi predvidjeti za hranu, a 135 eura za prijevoz. Udžbenici i nastavni materijali mogu doseći 70 eura, a trošak ostalih aktivnosti može iznositi od 30 do 75 eura.

Study in Ireland, virtualni događaj

28. siječnja, na virtualnom događaju Study in Ireland, mladi Hrvati će imati priliku razgovarati s predstavnicima sveučilišta Limerick University, Griffith College i Dundalk Institute of Technology (DkIT). Registracija je besplatna na platformi događaja: https://app.brazenconnect.com/a/world-education/e/Kdeml . Događaj će se održati od 14:00 do 17:00.

Sveučilišta koja će sudjelovati nude studije u području ekonomije, inženjeringa, informatike, kreativnih umjetnosti, humanističkih znanosti, zdravstvenih studija i novinarstva. Na službenoj stranici možete pogledati profile sveučilišta: https://www.integraledu.hr/studij-u-irskoj

Zainteresirani mogu sudjelovati na webin arima sveučilišta i o irskom obrazovnom sustavu te u privatnim razgovorima s predstavnicima sveučilišta.

Raspored događaja u nastavku:

14:00 - 14:30 - Sve o obrazovanju u Irskoj, IntegralEdu webinar

14:30 - 15:30 - Study at Dundalk Institute of Technology – studiji, stipendije, pripravništva, webinar

15:30 - 16:00 - Study at Griffith College Dublin – studiji, stipendije, pripravništva, webinar

16:00 - 16:30 - Study in the University of Limerick, institucija s jednim od najvećih programa pripravništva u Europi, webinar

O IntegralEdu

IntegralEdu je najveći savjetnik za obrazovanje u inozemstvu. Grupa Integral ima međunarodno iskustvo od preko 27 godina u pružanju potrebnih informacija studentima, roditeljima i svima onima koji su zainteresirani za odabir najboljih obrazovnih programa i obrazovnih institucija u inozemstvu, od srednjih škola do sveučilišta i jezičnih centara. Prisutni su u Hrvatskoj od 2015. godine a, agencija predstavlja preko 500 vrhunskih obrazovnih institucija širom svijeta.

objavio: Kristina Lovković   datum: 27. 1. 2021.