Erasmus+ festival u našoj školi

Da vam netko kaže da je moguće da s nepunih osamnaest godina u džepu imate 12 avionskih karata, u imeniku 200 telefonskih brojeva i u nogama 38489 prijeđenih kilometara, ne biste mu vjerovali. Dopustite da vam predstavimo čari Erasmusa. Taj vam je pojam zasigurno poznat kao program za studente i njihovo školovanje u inozemstvu. Nasreću, to je samo predrasuda. Taj i još monogo drugih mitova o programu rasvijetlili smo na Erasmus+ festivalu. Dana 28. veljače u našoj se školi održavao niz edukativno-zabavnih radionica kojima smo učenike pokušali zainteresirati za takav oblik razmjena. Vita Guljaš, učenica 4.b razreda naše škole, kao organizatorica projekta ovom je nesvakidašnjom ,,nastavom" učenike željela uvesti u svijet Erasmusa. Uz radionice Twane Rasula, Saše Milakovića, Brune Ljubičić (4.b), Karle Ambruš (4.e) te Španjolke Lucije Felix Prieto učenici su imali priliku upoznati svijet besplatnih putovanja, stvaranja novih prijateljstava i rješavanja svjetskih problema. Nikad krcatija učionica Fizike bila je puna mladih ljudi zainteresiranih za ovakav način otkrivanja novih kultura. Radionice su bile osmišljene kao simulacija jedne radionice Erasmus+ razmjene. Pod pokroviteljstvom Nacionalne agencije za mobilnost i EU projekte učenici su imali priliku razgledati promotivne materijale i saznati sve što ih zanima. Budući da naša škola aktivno ne sudjeluje u Erasmus projektima, ovo je predstavljanje bilo probijanje leda i mogući početak školske suradnje. Nadamo se da su predavači i same radionice učenicima i profesorima bile pomoć u shvaćanju da Erasmus+ razmjene ne bi trebale biti bauk. One su oblik neformalnog učenja koji učenicima, koji su često prikovani glavom za knjigu, otvara potpuno novi pogled na svijet koji se ne može naučiti iz udžbenika. Više fotografija pogledajte ovdje.

objavio: Ivor Balog   datum: 10. 3. 2020.