« Svibanj 2024 »

Još jedna spektakularna Večer matematike

Udruga matematičara Osijek, koje je članica Izvršnog odbora naša profesorica Aleksandra Floreani, Odjel za matematiku Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku i naša škola 5. prosinca u našoj su školi organizirali još jednu spektakularnu Večer matematike. U organizaciji su se ponovno dokazali i naši profesri matematičari, ali i mnogi drugi koji su bili predavači ili su pomogli u samoj realizaciji, a sve to ne bi bilo moguće bez velikog truda naših učenika koji su se dokazali kao vrsni koordinatori, predavači, fotografi, organizatori i voditelji... Izuzetno smo sretni jer se možemo pohvaliti da je i ovogodišnja Večer matematike obilovala brojnim i različitim sadržajima - upoznali smo se s poviješću matematike, s matematičkim terminima u engleskom jeziku, sudjelovali smo u brojnim matematičkim predavanjima, radionicama i pričaonicama; a, uz već spomenute, posebno smo sretni jer su sudjelovale brojne srednje škole iz i izvan Osijeka, njihovi učenici i profesori također su dali dodatnu važnost ovoj, usuđujemo se reći, manifestaciji. Volimo održavati dobre odnose s bivšim učenicima, a Večer matematike prava je prilika za to; neki su bili u ulozi predavača, a neki su bili vjerna podrška iz publike. Vrhunac večeri bio je kviz u kojem je sudjelovalo čak 15 učenika naše i drugih škola, a nakon dugotrajne brbe pobjedu je uvjerljivo odnio Petar Knežević, učenik 4.d razreda koji nam je i od ranije poznat po brojnim uspjesima na prirodoslovno-matematičkom području. Ovom prilikom čestitamo Petru, ali i svima koji su svojim dolaskom ili sudjelovanjem u organizaciji pridonijeli uspješnosti još jedne Večeri matematike. Pozivamo vas da nam se pridružite i nagodinu, kada ćemo ponovno dokazati da matematika nije tako strašna kakvom je prikazuju i da može biti veliki izazov i izvor zabave. fotografije: Ilija Ivanović (4.b); Astra Škorjanc, prof. Za više fotografija pogledajte ovdje.

objavio: Marko Husar   datum: 13. 12. 2019.