« Studeni 2019 »

U dobroj atmosferi o učeničkim idejama

Dvadesetak učenika III. gimnazije Osijek dana 17. listopada 2019. sudjelovalo je u projektu koji je provodi PRONI Centar za socijalno podučavanje. ERASMUS+ program za obrazovanje, Eurodesk, Europski portal za mlade, samo su neki programi s kojima smo se na samome početku upoznali kroz prezentaciju. Kako je ovo prvobitno bila radionica, odmaknuli smo se od tehnologije i IDEJE preuzeli u svoje ruke. Nakon što smo ispunili zadatke dvije srdačne predavačice i voditeljice Mirjana Jozanović i Maja Knežević saslušale su nas, savjetovale i više educirale kako bismo poboljšali rad Učeničkoga vijeća, komunikacijski kanal između profesora i učenika te demokratičnost škole. Kako III. gimnaziju ne čine samo učenici, nego i profesori, nije nam ni te kategorije manjkalo - naša pedagoginja Kristina Lovković, prof. Zvonimir Parać i prof. Karlo Kobaš pobrinuli su se za što bolje ideje, maštovitost, produktivnost i realnost učeničkih zahtjeva. Osim edukativnoga dijela i puno razumijevanja, Centar nas je lijepo ugostio uz jelo i piće, a zabave nije nedostajalo. Hvala im na entuzijazmu i novim idejama! tekst: Andrea Ševerac, 4.c fotografije: Kristina Lovković, pedagoginja. Fotografije možete pogledati ovdje.

objavio: Ivor Balog   datum: 29. 10. 2019.