Knjižničarka: Sanja Galic, prof. i dipl. knjiž., izvrsna savjetnica

Opći podaci o knjižnici

• Ukupna površina knjižnice i čitaonice: 150
  • Oprema knjižnice:
    • u knjižnici: računalo za rad knjižničara, multifunkcionalni uređaj, digitalni fotoaparat, digitalna kamera
    • u čitaonici: interaktivni ekran, šest prijenosnih računala
  • Broj čitateljskih mjesta:
    • u knjižnici: četiri za radnim stolom i pet vreća za sjedenje
    • u čitaonici: 18
  • Program za knjižnično poslovanje: MetelWin

Knjižnični fond

• Knjižni fond: 11.890
  • AV-građa: 410
  • Elektronička građa: 113

Čitaonica je školske godine 2023./2024. opremljena IKT opremom i namještajem kroz projekt Kvalitetno školovanje na hrvatskom jeziku za kvalitetan život (Program prekogranične suradnje između Republike Hrvatske i Republike Srbije 2023., Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije RH).

Pravilnik posudbe knjižnične građe

1. Svi učenici i djelatnici škole su članovi školske knjižnice.
  2. Učenici se učlanjuju u knjižnicu na pocetku prvog razreda i njeni su članovi do kraja školovanja u III. gimnaziji Osijek.
  3. Iskaznica se ne posuđuje drugima, jer za knjige odgovara vlasnik iskaznice.
  4. Može se posuditi 2 razlicita naslova (knjige, časopis ili AV-građa).
  5. Ne može se posuditi više primjeraka istoga naslova.
  6. Rok posudbe je 14 dana (može se produžiti još 14 dana).
  7. Za vrijeme zimskog i proljetnog odmora učenika rok posudbe je u trajanju odmora.
  8. Za prekoračenje roka posudbe plaća se po danu i po knjizi (ili drugoj vrsti grade) 0.13€.
  9. Referentna zbirka (enciklopedije, leksikoni, atlasi i rječnici) koristi se u čitaonici, a može se iznijeti radi fotokopiranja, uz polog iskaznice ili nekog osobnog dokumenta.
  10. Ako član izgubi ili jako ošteti posuđenu građu, dužan je nadoknaditi ju istom ili novcem.
  11. Sva dugovanja knjižnici moraju se podmiriti do kraja nastave.

Ukoliko zbog velike potražnje ne dobijete svoj primjerak lektire u školskoj knjižnici, potražite je na nekoj od sljedećih poveznica:

Alternativno, digitalni primjerak lektire pronađite na poveznicama koje su navedene u infografikama s popisom lektira u nastavku.