« Ožujak 2021 »

Koji je tvoj Erasmus+?

Aktivnost u Erasmus+ projektima jedno je od bitnijih obilježja naše škole u posljednjih nekoliko godina jer volimo         poticati   svoje učenike da putuju, upoznaju svijet, a samim time i sebe. Kako bismo obilježili Erasmus dan 2022., u     našoj je školi 13.   listopada održan informativni događaj koji je bio prožet korisnim informacijama, iskustvima     sadašnjih i bivših učenika, pa čak i   poučnim aktivnostima za naše učenike.

Događaj je otvorila Vita Guljaš, bivša učenica naše škole sa zavidnim Erasmus+ iskustvom. Naši učenici imali su   priliku čuti o   dobrim pa čak i lošim Vitinim iskustvima koja je stekla tijekom nekoliko godina proputovavši mjesta od   Zlatne Grede, Krakova   pa sve do Barcelone. Također, Vita je objasnila glavna obilježja Erasmus projekta, upoznala   učenike s DiscoverEU projektom te   istaknula mogućnosti mladih koji putuju na spomenute projekte. Nakon njezina   izlaganja učenici su imali priliku postavljati   anonimna pitanja.

Potom, Sanela Ravlić, predstavnica udruge Kreaktiva iz Osijeka, našim je učenicima priredila zanimljivu aktivnost koja ih je naučila kako brinuti da svatko bude jednako uključen u društvu, mnoštvo informacija vezanih za projekt te naposljetku i mogućnost iskazivanja zanimanja za sudjelovanje na jednom od njihovih projekata.

S ponosom možemo reći da je velik broj naših učenika već sudjelovao na Erasmus projektima u školi i izvan škole, a neki su se od njih odvažili podijeliti svoja iskustva. Helena Floreani (4.b) podijelila je priču o svojim pustolovinama iz Danske, dok su Karlo Krstić (4.f) i Mate Pušić (4.f), koji su putovali preko udruge Meraki, podijelili svoje priče iz Poljske. Lara Husar (2.f) podijelila je svoje domaće Erasmus iskustvo iz Pirovca, Anja Dodig (4.e) iz Gruzije, a Roko Stapić (4.e) progovorio je o školskom Erasmusu u Švedskoj.
Na samom kraju, temu DiscoverEU dodatno je pojasnila bivša učenica naše škole Jana Krtinić, a cijeli događaj završio je Marin Rašić, bivši učenik naše škole, koji je progovorio o svojim zanimljivim iskustvima iz Portugala.

Nadamo se da ćete i vi obilježiti svoje srednjoškolsko iskustvo sudjelovanjem u nekom Erasmus+ projektu, a ukoliko imate pitanja ili nedoumice, uvijek možete na hodnicima naše škole potražiti već iskusne učenike, a možete se obratiti i našoj Erasmus+ koordinatorici, profesorici Katarini Moržan ili pak pedagoginji Kristini Lovković - vjerujte nam, ne grizu! [🙂]

tekst: Patrik Pavić, 3.d
fotografije: Denny Noah Kovačević, 3.d

Još malo o Erasmusu u obliku videa na školskom YouTube kanalu.

• Aktivnosti za Dan Erasmusa popratili su mnogi mediji i proširili poruku koju učenici i nastavnici škole šalju. Glas Slavnonije je objavio zanimljiv članak i fotografije sa svih aktivnosti.
  • Sudjelovanje u aktivnosti "My Erasmus Favorites"My Erasmus Favourites

• sudjelovanje u projekt "P.S. Pokreni solidarnost"
  • Intervju s učenicama koje su sudjelovale u Erasmus razmjenama mladih! Dora Vuković i Ivana Kovač
Priloženi dokumenti:
Erasmus + (1).pdf