Naši učenici - znanstvenici na jedan dan

Izvrsna suradnja Gimnazije Vukovar, Fakulteta agrobiotehničkih znanosti Osijek i naše III. gimnazije Osijek!
Gimnazija Vukovar i Fakultet agrobiotehničkih znanosti već nekoliko godine imaju uspješnu suradnju, a ove godine u projektnoj aktivnosti ,,Boje koje život znače" pridružila im se i naša škola. Ideja je vodilja te projektne aktivnosti omogućiti učenicima iskustvo jednoga stvarnog radnog dana znanstvenika.
Dan boravka na Fakultetu agrobiotehničkih znanosti omogućio je vukovarskim i našim učenicima kemičarima iskustvo istraživanja na najizravniji način. Učenici su taj dan radili rame uz rame sa znanstvenicima i mogli su doživjeti iskustvo istraživanja. U autentičnoj atmosferi stekli su uvid u metodologiju i postupke u modernim istraživanjima.

Poticajna atmosfera, izvrsna predavanja i rad u laboratoriju samo su neke od mogućnosti koje su iskusili u izravnoj komunikaciji s mentorima - izv. prof. dr. sc. Miroslavom Lisjakom i dr. sc. Marijom Šopljarević, te svojim školskim mentoricama i profesoricama - našom profesoricom Kristinom Kristek i Karolinom Dvojković, profesoricom vukovarske Gimnazije.
Ta nesvakidašnja mogućnost, koja se ovom prilikom pružila skupini gimnazijalaca zainteresiranih za znanost, izlazi iz okvira klasičnoga nastavnog procesa kojemu učenici svjedoče svakodnevno. Na ponos su mentorima i organizatorima znatiželjna lica učenika i otvaranje novih dimenzija promatranja znanosti budućim mladim nadama znanosti.
Prava je šteta što je vrijeme ograničavajući faktor koji je samo privremeno limitirao ovaj događaj. Učenici s nestrpljenjem i gladni znanja iščekuju sljedeći susret.
Pohvala svim sudionicima, a posebno smo ponosni na svoje učenike i profesoricu Kristinu Kristek.

objavio: Karlo Kobaš   datum: 22. 2. 2021.