Naše ,,Koale'' u pohodu na Australiju!

Učenici 3. b razreda – Tina Jakić, Gabrijela Šimunović, Laura Vučetić, Fran Rumbak, Ante Perić i Ante Vuković, pod mentorstvom profesorice Đurđice Kolarić-Vukotić, osvojili su treće mjesto na natjecanju ,,The Australian virtual challenge'' (Australski virtualni izazov) koje je organiziralo Veleposlanstvo Australije u Republici Hrvatskog.
Naš tim KOALAS Osijek sudjelovao je u spomenutom izazovu uz još 114 timova i 752 učenika iz cijele Hrvatske. Izazov je imao pet krugova i sastojao se od pitanja vezanih za Australiju, na koja su učenici, vođeni uputama, trebali pronaći točan odgovor. Postojala je mogućnost osvajanja dodatnih bodova odgovorom na dodatna pitanja. Kada je odgovor pronađen, trebalo ga je poslati u obliku QR-koda.
Od tako velikog broja timova na kraju petog kruga maksimalan broj bodova osvojilo je njih 12, među njima i naše Koale! Tada je odlučeno da je u doigravanju potrebno napisati kratku priču na engleskom jeziku o iskustvu stečenom u izazovu. Priču su, bez oznake škole, čitali i bodovali članovi tima Veleposlanstva Australije.
Iako su neki naši natjecatelji pomalo tužni jer im je tijesno izmakla prilika usvajanja klokana u zagrebačkom zoološkom vrtu, svi su uživali istražujući o predivnoj Australiji. Učenici, a vjerujemo i mentorica, nadaju se što prije iskusiti uživo ovo o čemu su sada učili. Čestitamo učenicima i ponosnoj mentorici!

objavio: Karlo Kobaš   datum: 19. 12. 2020.