Naši vrijedni volonteri

Naši vrijedni učenici 2.c razreda i njihova razrednica Katarina Moržan odlučili su prošlu subotu svoje slobodno vrijeme uložiti u kvalitetan volonterski rad koji će, nimalo ne sumnjamo, razveseliti one najmlađe. Volonterski rad odličan je način povezivanja učenika i profesora, odličan način upoznavanja samoga sebe, ali i odličan način kako djelovanja u društvu. Pročitajte tekst učenice Ive Matišić (2.c) o njezinim dojmovima s ove hvalevrijedne akcije, a fotografije pogledajte ovdje.

Drugu godine zaredom odlučili smo kao 2.c ili „cekani iz Matematičke“ sudjelovati i ove godine sa svojom razrednicom Katarinom Moržan u volonterskoj akciji „72 sata bez kompromisa“. Naš zadatak bio je bojanje ograde i elemenata za igru u dvorištu vrtića „Latica“, a za razliku od prošle godine, ovog puta pojavili smo se u puno većem broju. Ushićeni dolaskom, jedva smo čekali započeti, no ubrzo nam je rečeno kako se naša akcija mora zaustaviti zbog lošeg vremena. To nas je jako rastužilo, no nismo odmah odustali i otišli, već smo pričekali dok se vrijeme ne poboljša. Ubrzo smo dobili dojavu da napokon možemo krenuti na posao, što znači da se naše čekanje isplatilo. Rasporedili smo se u grupe, zasukali rukave i počeli s radom. Dok smo radosno bojali, izašlo je i sunce, što je dodatno podignulo naše raspoloženje. Kako je vrijeme prolazilo, bojali smo se da nećemo stići obojati ogradu do kraja, ali ni tada nismo izgubili nadu, nego smo se još više trudili. Jedan od razloga naše brige da će nam trebati više vremena do završetka bio je naš luckasti voditelj i njegova ekipa koja je malo zabušavala. Unatoč svemu uzeli smo stvar u svoje ruke i uspješno i na vrijeme obavili posao. Tako je naša radna akcija, u kojoj je bilo smijeha, veselja, radosti, ali i tragikomičnih potepanja i padanja, završila. Bili smo ponosni i zadovoljni poslom koji smo obavili, a ono što nas čini najsretnijima je to što znamo da smo djeci uljepšali boravak u vrtiću. Volontiranje donosi zabavu, nova poznanstva te nezaboravna iskustva, no kao najbitnije, čini dobro djelo. Ostavlja sjećanje na učinjena dobra i plemenita djela, no nažalost je iznimno malo ljudi spremno na žrvtu poput ove. Ako i vi želite biti jedan od volontera koji je spreman to biti bez kompromisa, uključite se! Sljedeće godine vas očekujemo u još većem broju.

objavio: Karlo Kobaš   datum: 22. 10. 2020.