29. Zimska škola matematike

25. siječnja 2020. na Odjelu za matematiku održana je Zimska škola matematike, spomenuti Odjel za matematiku, Udruga matematičara Osijek i naša škola opet su se dokazali kao uigrana ekipa kada je u pitanju popularizacija matematike. Fotografije pogledajte ovdje, a u nastavku pročitajte osvrt Udruge matematičara Osijek na ovaj hvalevrijedan događaj koji sada već poprima i tradicijski kontinuitet: ,,Ovogodišnja 29. Zimska matematička škola za srednjoškolce, održana 25.1.2020., privukla je stotinjak učenika iz Đakova, Osijeka, Požege, Slavonskog Broda, Valpova i Vukovara. Veliko hvala svim učenicima koji su svoje subotnje prijepodne odlučili posvetiti zanimljivim temama iz matematike, njihovim nastavnicima koji su ih motivirali i doveli na predavanja i radionice, našim kolegama predavačima: Dajani Zucić, Ljubici Lukac, Ivani Ivošević, Ivoni Kizivat, Mateji Đumić, Mihaeli Ribičić Penava i Antoniu Krizmaniću te studentima Odjela za matematiku: Antoniju Jovanoviću, Ivi Pribisalić, Mariji Kristini Bradvici i Jurici Šućuru koji su svoja iskustva studiranja na Odjelu podijelili s učenicima. Posebno hvala Odjelu za matematiku i III. Gimnaziji Osijek koji su aktivno sudjelovali u organizaciji i provedbi Zimske matematičke škole. Vidimo se i sljedeće godine!'' fotografije: Andrea Ilakovac (Glas Slavonije) i Mirna Čalija Matijević, prof.

objavio: Robert Papp   datum: 16. 2. 2020.