« Travanj 2020 »

Projekt „Secesijska baština“

Projektom „Secesijska baština“ nastavljamo međunarodnu suradnju sa školama u Gradišću. Ove godine će raditi s nama Theresianum Eisenstadt http://www.theresianum-eisenstadt.at/  pod vodstvom mag. Angelike Kornfeind.  Na suradnju smo pozvali i Hrvatsku gimnaziju iz Budimpešte http://www.horvatiskolabp.sulinet.hu/horvat01.htm1144 .

Ideju za rad na projektu osmislile su prof. Sanja Galic (voditeljica projekta, knjižničarka) i Romana Ćosić (učenica 4.e, koordinatorica prošlogodišnjeg projekta).

Iz naše škole sudjeluju povjesničari koje vode prof. Ivica Bošnjak i prof. Vedran Ristić, englezi kojima predaje prof. Đurđica Kolarić-Vukotić, njemci prof. Vlasta Šovagović-Jovičić i svi učenici koji nam se žele pridružiti.

VIŠE O PROJEKTU:

Ciljevi projekta su:

Podizanje svijesti o bogatstvu kulturne baštine secesije i potrebi njezina očuvanja.

Razvijanje sposobnosti komunikacije na stranim jezicima, njegovanje jezika nacionalne manjine (Gradišćanski Hrvati i Hrvati u Mađarskoj).

Upoznavanje životne sredine projektnog partnera (kultura, socijalne, gospodarske i političke prilike).

Uvježbavanje komunikacijskih i suradnickih vještina.

Razmjena stručnih znanja i iskustava voditelja i mentora projekta.

Razvijanjem suradničkih odnosa medu školama i gradanima (roditelji, prijatelji, rodbina) uočiti bogatstvo različitosti i sličnosti koje podižu vrijednost zajedništva u očuvanju kulturne baštine.

Projektne aktivnosti:

istraživanje tiskanih izvora informacija, istraživanje Interneta, terensko istraživanje

studijsko putovanje u gradove škola sudionika

izraditi četverojezičnu (hrvatski, njemacki, mađarski i engleski jezik) PPprezentaciju, plakate i izložbu kojom bi se predstavilo svoju školu i grad

pronalaženje sponzora i donatora

Očekivani rezultati:

Izraditi četverojezičnu (hrvatski, njemacki, mađarski i engleski jezik) PPprezentaciju, plakate i izložbu kojom bi se na mrežnim stranicama škola, stručnim skupovima profesora,  javnim manifestacijama (Jesen u Tvrdi i sl.) predstavilo svoju školu i grad.

Razvijanjem suradničkih i prijateljskih odnosa medu školama i gradanima (roditelji, prijatelji, rodbina) uočiti bogatstvo različitosti i sličnosti koje podižu vrijednost zajedništva u očuvanju i njegovanju kulturne baštine.

Stvaranje trajnih prijateljskih veza među sudionicima projekta.

objavio: Sanja Galic   datum: 13. 12. 2009.