Koncert Popravnog Ro(c)ka – raspjevani završetak Tjedna škole

Još jedan u nizu neobičnih događaja u III. gimnaziji Osijek dogodio se u petak, 12. listopada 2012. – koncert školskog glazbenog benda Popravni Ro(c)k. To je uistinu bio šlag na tortu nakon aktivnostima ispunjenog tjedna i time je na vrlo energičan način zatvoren Tjedan škole. Dakako, koncert je izveden dva puta, u jutarnjoj i popodnevnoj smjeni. Budući da sam prisusustvovao oba puta, ne mogu reći čije su ovacije bile glasnije.

Ovacije je vjerojatno pojačala jedna stvar, a to je da je posebnost školskog benda u tome što se sastoji od učenika, ali i od profesora, a to su: Ana Werkmann, Karlo Kobaš, Saša Celić, Vedran Ristić, Kristina Štajdohar, Dominik Kotris, Petra Benelli, Tomislav Masle, Dominik Vidaković, Mateo Prigl. Izveli su 7 pjesama pop-rock-punk žanra: Valery, What's up, Smijem se, Like a hurricane, 99 Luftballons, Rolling on the river, Tvoje ime čuvam. Kao što je vidljivo, pjecački je repertoar bio mješovit, moglo se čuti i naše domaće pa tako i strane glazbe raznih izvođača - Amy Winehouse, 4 Non Blondes, Jinx, Neil Young, Nena, Tina Turner, Opća opasnost. Nakon što je bend izveo svih 7 pjesama, publika je tražila bis, htjeli su čuti još nešto i nisu prekidali pljesak sve dok bend nije počeo svirati. Ponovno su izveli pjesmu Valery u kojoj su se posebno istaknule profesorica Ana Werkmann sa svojim neobičnim i zabavnim nastupom te učenica 4.d razreda Kristina Štajdohar sa svojim prekrasnim vokalom. Nakon nastupa svi smo se uputili natrag na nastavu, a danima se komentirao taj prvi koncert školskog benda. Nadamo se da će u bližoj budućnosti bend i dalje napredovati i nastupati te izvoditi, ne samo tuđe, nego i vlastite pjesme.

objavio: Vanja Dušić   datum: 8. 11. 2012.