Dani kruha

Prošli su utorak u našoj školi održani tradicionalni Dani kruha koji ni ove godine nikoga nisu ostavili ravnodušnim, a ni gladnim. Koji je zapravo smisao obilježavanja toga dana u našoj školi, što mi zapravo time želimo postići?

Galerija fotografija

Obilježavanjem tog dana svake godine nastojimo pokazati svoju zahvalnost za obilate plodove zemlje koji nas hrane, ali isto tako i potaknuti učenike i profesore na još veće zbližavanje i suradnju te probuditi pozitivan natjecateljski duh u školi. Mi u svemu tomu vidimo smisao toga dana, a onda nastojimo da nam se i svi ostali dani kroz godinu što više ugledaju na taj dan. Taj je dan jedan od onih kada shvatimo da škola nije samo puko učenje činjenica, nego da se funkcija škole ogleda i u tome da nam se ponude neka nova životna iskustva, da učimo kroz odgovoran rad, zabavu i komunikaciju s drugim ljudima. Škola nas uči životu!

Atmosfera u školi bila je vrlo vesela, bilo je puno pjesme, plesa, ali i čašćenja vrlo ukusnim kiflicama, krafnama, kolačima i svim onim što su natjecateljski stolovi nudili. Kao što je već spomenuto, htjeli smo dokazati da škola nije dosadna, da se ne sastoji samo od učenja, nego i od stjecanja novih iskustava, a Dani kruha savršena su prilika za tako nešto. Danima ranije dogovarali smo se tko će što donijeti, tko će što ispeći, te je već to u nama pobudilo natjecateljski duh i potaknulo nas na suradnju koja nas je dodatno zbližila.

Nakon što je svaki razred ukrasio svoje stolove hranom, stolnjacima te raznim plodovima zemlje, na scenu je stupio tročlani žiri te je usljedilo kušanje hrane, estetska procjena svakog stola i na kraju i ocjenjivanje. Članovi žirija bili su vrlo iznenađeni kada su vidjeli koliki su trud učenici uložili u osmišljavanje svojih stolova. Nakon obilaska svih stolova, oko kojih je bilo puno smijeha, šale i pjesme, usljedilo je glasanje za najbolje ukrašen stol u svakoj od generacija. Konkurencija je bila vrlo jaka jer se svaki razred jako potrudio kako bi osvojio glavnu nagradu. Glavna nagrada za koju su se svi razredi borili bila je tjedan dana bez usmenog ispitivanja. Morate priznati da je to zaista motivirajuća nagrada; možda je upravo to dodatni razlog zašto je konkurencija i bila tako jaka. Nakon što je žiri proglasio najbolje ukrašene stolove usljedilo je sveopće slavlje, nije bilo previše bitno tko je pobijedio. Tog dana nije bilo mjesta tugi zbog neosvojene nagrade jer smo zapravo svi bili pobjednici. Svi smo se zabavili, stekli smo nova iskustva te smo se u konačnici i poprilično najeli ukusne, domaće hrane. Dani kruha i ove su se godine pokazali punim pogotkom.

Ivan Vrdoljak

objavio: Ivan Vrdoljak   datum: 16. 10. 2012.