S profesoricom Ibrahimović o Danu Afrike

Vjerujemo da ste vidjeli našu jučerašnju ritmičnu najavu i vjerujemo da vas je barem malo zaintrigirala, možda čak i potaknula na ples. Naime, naša profesorica Kristina Ibrahimović, inače velika zaljubljenica u Afriku, afrički ritam i sve što ima veze s Afrikom, odlučila je inicirati niz aktivnosti kojima ćemo obilježiti današnji Dan Afrike.
Smisao je aktivnosti zabaviti učenike i privući ih afričkom ritmu i plesu u vidu jučerašnjih glazbenih radionica koje ste vidjeli u najavi i za koje vam danas donosimo više fotografija i videozapisa, ali još veći je smisao u tome da si posvijestimo neke važne činjenice.
Naime, vjerujemo da mi školovanje doživljavamo kao nešto što se podrazumijeva, no veliki dio afričke djece ne pohađa škole (pogledajte u fotorafijama najnovije UNESCO-ve podatke koji ti potvrđuju) i to predstavlja velik problem na više razina.

Glazbena radionica održana je jučer i u njoj je sudjelovalo više od 50 učenika maturantskih razreda i nekoliko profesora. U tim radionicama moći će sudjelovati i učenici ostalih razreda, a održat će se 1. lipnja (već sada možete se prijaviti kod profesorice Ibrahimović ili kod svojih razrednika). Također, učenici su na nastavi etike saznali više o afričkim plemenima i njihovim običajima, a ovih dana školom će odzvanjati zvuci Afrike, moći ćete uživati u zanimljivoj izložbi na hodnicima naše škole, a imat ćete priliku i čuti poneki zanimljiv intervju o iskustvima iz Afrike.
Uživajmo u učenju, cijenimo učenje i plešimo u afričkom ritmu! 🙂
DAN AFRIKE: Profesorica Ibrahimović u Gvineji (intervju) - školski YouTube
Naša profesorica Kristina Ibrahimović u veljači ove godine provela je zanimljivih dvanaest dana u Gvineji. U kratkom intervjuu s Ivanom Prlićem (2.f) pogledajte kako je doživjela ljude i običaje te države te Afriku općenito.

video: Patrik Mrviić, 2.f
montaža: Lara Husar, 2.f

objavio: Karlo Kobaš   datum: 28. 5. 2023.