Naši odbojkaši na Svjetskom prvenstvu

Čime završiti sezonu objava prije ljetnog odmora? Možda najbolje putovanjem ni manje ni više nego u Brazil! Da, da, dobro ste pročitali - u Brazil! A za to su se pobrinuli naši odbojkaši koji su slijedom osvajanja titule državnog prvaka sudjelovali tamo na Svjetskom školskom prvenstvu.
Mnogi profesionalni sportaši ne mogu se pohvaliti svjetskim prvenstvom, a našim odbojkašima i njihovu profesoru Igoru Dubravčiću to je već sada pošlo za rukom. Slijedom veličine toga uspjeha u redu je i navesti svakoga poimence: Dino Šoš, Gabriel Šunjo, Jakov Šušnjara, Martin Bošnjak, Dominik Lasović, Mate Pušić, Petar Mikolčević i Ivan Dubravac. Dečki su se pobjedama i porazima predstavili u utakmicama protiv Čilea, Brazila, Francuske i Cipra, što je u konačnici rezultiralo 11. mjestom na cjelokupnom natjecanju.
Osim u odbojci naši predstavnici uživali su i u turističkim, gastronomskim i brojnim drugim blagodatima Brazila. Na Svjetskom školskom prvenstvu naši mladići dostojno su predstavili našu školu, naš grad i županiju te promovirali Hrvatsku na Danu nacija, gdje je naš turistički stol bio daleko najbogatiji. Ovim putem želimo zahvaliti svima koji su pomogli u realizaciji odlaska na ovo natjecanje, prije svega Osječko-baranjskoj županiji, Nogometnom klubu Osijek, ostalim sponzorima te roditeljima, razrednim kolegama, profesorima i svima onima koji su bodrili i pratili rezultate naših mladića. Posebna zahvala ide i Zagrebačkoj banci bez čijeg sponzorstva ovo putovanje ne bi bilo moguće ostvariti.  🇭🇷💪🙂👋 Ponosni smo! Bravo, dečki!

objavio: Karlo Kobaš   datum: 12. 7. 2022.