Osvrt na školsku godinu 2020./2021.

Još je jedna školska godina iza nas i bilo bi dobro osvrnuti se i vidjeti što smo sve radili. Iako je i ova školska godina bila obilježena improvizacijama vezanim uz koronavirus, s punim pravom možemo reći da se to nije osjetilo na našim aktivnostima. Istina, pridržavali smo se mjera i ponekad je to bilo uistinu pravi izazov, ali dokazali smo da upravo sve to može čak i potaknuti naše stvaralačke i improvizacijske sposobnosti. Najvažnije je istaknuti da je naša škola obilježila 150. obljetnicu postojanja i uspješnoga djelovanja. Rijetke se škole mogu pohvaliti takvom tradicijom koja počiva na kontinuiranim rezultatima. Uistinu smo jako puno radili u školi, sva su nastavna područja bila podjednako zastupljena, a poradilo se i na samoj fizičkoj izgradnji i nadogradnji škole. No, kako ne bi sve ostalo na tome, naši učenici i profesori djelovali su i izvan škole u vidu brojnih humanitarnih akcija te suradnji s drugim školama, fakultetima, ustanovama, udrugama i pojedincima u vidu projekata i pojedinačnih suradnji. S velikim ponosom moramo istaknuti i da smo postali dio Erasmus+ obitelji te da smo se time bacili i na međunarodna projektna područja, a ovu školsku godinu obilježilo je još nekoliko međunarodnih suradnji. Ovu godinu posebno su obilježile volonterske aktivnosti naših učenika i profesora, a nisu izostali ni izvrsni rezultati na natjecanjima. Istaknimo samo da nas je posebno razveselila titula državnoga prvaka iz Filozofije te izvrsni intelektualni i sportski rezultati naših učenika i izvan škole. Bilo je tu puno veselih, raspjevanih, rasplesanih i opuštenih trenutaka, ali i onih kada smo morali razmišljati i djelovati savjesno. Nadamo se da su učenici prvih razreda školu doživjeli kao mjesto koje uz zabavu podrazumijeva i izuzetno ozbiljan i zahtjevan rad, a vjerujemo da su maturanti otišli s brojnim lijepim iskustvima te da će pamtiti samo lijepe trenutke i sve stečeno kod nas iskoristiti u novim borbama i pobjedama na fakultetskim i životnim poljima. Uistinu vjerujemo da smo i ove godine dokazali da podjednako i obrazujemo i odgajamo te da dajemo na svim nastavnim područjima jednako. Uostalom, pogledajte kratak presjek školske godine i uvjerite se i sami ovdje.

objavio: Karlo Kobaš   datum: 26. 7. 2021.