« Siječanj 2021 »

Do oblaka s bivšim učenikom
Autor: Karlo Kobaš, 29. 11. 2020.

Dragi učenici, jeste li se ikada postavili ova pitanja: Kakav je osjećaj upravljati zrakoplovom? Koliko se pacijenata može prevesti odjednom helikopterom do bolnice? Koliko goriva potroši veliki putnički zrakoplov na prekooceanskom letu? Odgovore na ta i brojna druga vaša pitanja možete dobiti iz prve ruke od pravih pilota. HUSZ (Hrvatska udruga studenata zrakoplovstva) organizira interaktivne videokonferencijske susrete učenika i studenata s pilotima različitih kategorija. Prvi susret održat će se 1. prosinca 2020. u 16h, kada će se iz vojne baze u Zagrebu u videokonferenciju uključiti pilot helikoptera i profesor na fakultetu Prometnih znanosti Doris Novak, koji će za vrijeme susreta biti u helikopteru Mi-17/171. U prvih pola sata susreta pilot Novak podijelit će s vama zanimljivosti iz života pilota helikoptera, a drugih pola sata rezervirano je za vaša pitanja na koja će vam pilot odmah odgovoriti. Za informacije o ovom i svemu nadolazećem pratite stranicu HUSZ-a na Facebooku (https://www.facebook.com/euroaviazg). Ja sam Marin Ivanković i 2015. godine završio sam III. gimnaziju Osijek. Tada sam upisao Fakultet strojarstva i brodogradnje u Zagrebu i sada sam apsolvent (položio sam sve ispite i preostalo mi je još samo obraniti diplomski rad). Tijekom studija uključio sam se u rad HUSZ-a i prošle akademske godine obnašao sam funkciju dopredsjednika te udruge.