Obavijest o načinu funkcioniranja virtualnih učionica

Poštovani učenici i roditelji,

16. ožujka 2020. održan je sastanak Nastavničkog vijeća III. gimnazije Osijek te su doneseni sljedeći zaključci:

1. Kao što ste upoznati, nastava će biti organizirana putem virtualnih učionica na društvenoj mreži Yammer. Ukoliko se još uvijek niste prijavili u sustav, molimo vas da to učinite danas što prije.
2. Nastava će se održavati u virtualnim učionicama po ustaljenom školskom rasporedu koji je predviđen za taj dan. Predmetni nastavnik zadat će određene zadatke za nastavno gradivo koje je po planu i programu. Učenici će zadatke izvršavati  u skladu s nastavnikovim uputama. Apeliramo na roditelje da brinu o ažurnosti učenika.
3. Učenici zadatke ne moraju riješiti u realnom vremenu; npr. u nekoj je obitelji više učenika pa ne mogu svi u isto vrijeme biti na računalu, ali zadatci moraju biti izvršeni u dogovorenom roku.
4. Nastava u virtualnim učionica za sve učenike započet će u ponedjeljak (16. ožujka 2020.). Molimo sve uključene u sustav virtualne učionice da imaju u vidu fazu prilagodbe svih koji organiziraju ili izvršavaju zadatke.
5. Prema naputku matičnoga Ministarstva: Ukoliko razrednik uoči neaktivnost učenika, roditelj tog učenika ima obvezu opravdati izostanak.
6. Slijedom svega navedenoga, nastava će biti evidentirana u sustavu e-Dnevnika.
7. U slučaju nejasnoća obratite se razrednicima putem Yammera.

objavio: Karlo Kobaš   datum: 16. 3. 2020.